Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Owczarek belgijski, belgijski pies pasterski– grupa wielu blisko ze sobą spokrewnionych ras pasterskich uzyskanych w Belgii w drodze selekcji hodowlanej na wydajność w zaganianiu i na posłuszeństwo.  To jeden z czterech z belgijskich psów pasterskich (obok Groenendael, Laekenoisa i Tervueren). 

Owczarek Belgijski Malinois to pies nie dla każdego. Z jednej strony czworonogi są bardzo wrażliwe i delikatne dla swojej rodziny, z drugiej dość agresywne w stosunku do obcych. Z natury bardzo aktywne i żywiołowe; stale szukają zajęcia i są przeszczęśliwe, mogąc spędzać czas z opiekunem. Problemy wychowawcze Malinois biorą się z tego, że właściciele nie są w stanie zapewnić psu odpowiedniej ilości ruchu. Potrzeba pracy przewyższa bowiem możliwości większości osób. Nie ulega wątpliwości, że rasa nie jest stworzona do życia w mieście.

Malinois sprawdza się w każdym sporcie. Szybko przyucza się do pełnienia funkcji obronnych i pewnie atakuje nieprzyjaciela. Jeśli szukasz psa aktywnego, który z radością spędzi z tobą każdą wolną chwilę, Malinois będzie zdecydowanie dobrym wyborem. To pies jednego pana, ale kocha wszystkich domowników. 

Szczegółowy wzorzec rasy ZKWP znajdą Państwo http://www.zkwp.pl/zg/wzorce/15.pdf